Mapa Belgie

Vlajka BelgieHlavní město: Brusel | Rozloha: 30 528 km² | Počet obyvatel: 11 007 020 | Jazyk: francouzština, holandština, němčina

Nížinatá Belgie je zemí, která sehrála významnou roli v ekonomické historii Evropy. Kupříkladu je zakladatelskou zemí Evropské unie. Belgie se sestává ze dvou historických krajů, nizozemsky hovořících Flander (Vlámsko) a vlámsky mluvící Wallonie (Valonsko).

Belgické hlavní město Brusel je považováno za hlavní město Evropské unie. Když se řekne Brusel, vybaví je jistě mnoha lidem kontroverzní stavba zvaná Atomium, která se tyčí nad městem. Ale nelze opomenout ani jiné slavné dominanty, jako architektonický skvost, který představuje Trhové náměstí. Své slávy dostála i bronzová socha čůrajícího chlapečka.

Mnozí nepovažují Belgii za jednotnou zemi. Skládá se totiž de-facto ze tří nezávislých federativních území - Vlámský region, Valonský region a Region Brusel-hlavní město. Každý z nich má svůj vlastní parlament a vládu. Mezi Vlámskem a Valonskem panují dlouhodobě napjaté vztahy a často se mluví o rozdělení země. Pro zemi, která zakládala EU by to ale nebyla dvakrát dobrá vizitka.

Dalšími velkými městy jsou Bruggy s krásným starým městem, či diamanty proslulé Antverpy. V Belgii se jako měna používá Euro, časové pásmo je stejně jako v České republice středoevropské.


Mapa Belgie

NápovědaPro zobrazení mapy v plné velikosti klikněte na obrázek.
Pro stažení mapy klikněte na mapu pravým tlačítkem myši a vyberte “Uložit cíl jako”.

Mapa Belgie online

Dále doporučujeme: « Mapa: Bulharsko | Mapy evropských zemí »