Mapa Bruselu

Vlajka BelgieHlavní město: Brusel | Rozloha: 30 528 km² | Počet obyvatel: 11 007 020 | Jazyk: francouzština, holandština, němčina

Brusel, hlavní město Belgie, je zároveň de-facto hlavním městem Evropské unie. Taktéž jde o největší městskou oblast Belgie s asi 1,1 miliony obyvatel. Je zde pravděpodobně nejvyšší koncentrace evropských úředníků, politiků, a v poslední době také cizích špionů. Brusel je totiž také sídlem velitelství NATO.

Online mapa Bruselu

Online mapa Bruselu vám pomůže lépe se v tomto překrásném evropském městě zorientovat.

Tato mapa Bruselu využívá služby Google Maps společnosti Google.

Brusel je centrem mezinárodní politiky už od konce 2. světové války. Město vyrostlo ze základů starobylé pevnosti z 10. století. Brusel leží na pomezí Vlámska a Valonska, dvou značně znesvářených částí Belgie. Městu podléhá oceánskému klimatu s horkým létem a mírnou zimou.

Brusel je vskutku mezinárodní město - pouze kolem poloviny jeho obyvatel jsou obyvatelé Belgie. Většina jich mluví francouzsky, ale velká část dokonce nemluví ani francouzsky, ani nizozemsky.

Mezi nejznámější památky patří socha čůrajícího chlapečka Manneken Pis, Atomárium a mezi atrakce se řadí pochopitelně i budova Evropského parlamentu.

Dále doporučujeme: « Mapa Rhodos | Mapa Berlína »