Mapa: Česká republika

Vlajka České republikyHlavní město: Praha | Rozloha: 78 867 km² | Počet obyvatel: 10 501 000 | Jazyk: čeština

Česká republika je vnitrozemský stát, jemuž se často přezdívá „srdce Evropy.“ Historie českého státu se dobře odráží právě i na jeho mapě, která i v průběhu posledních sta let doznala značných změn. Mapa země se od roku 1918, kdy Československý stát díky T.G. Masarykovi a dalším vznikl, prakticky jen zmenšovala.

Je to právě Československo, které si dodnes lidé na celém světě vybaví při zmínce o “Česku”. Česko je známo zejména pro své historické památky. Hlavní město, Praha, přitahuje turisty z celého světa, kteří zde obdivují tisíciletou historii stověžaté matičky měst. Dalšími velkými městy jsou Olomouc, Brno, Plzeň či Ostrava.

DOPORUČUJEME: mapa Prahy, mapa Hradec Králové, mapa Olomouc, mapa Opava

Česká republika se stala ve světě proslulou, podobně jako sousední Německo a zejména Bavorsko, zejména díky pivovarnictví. České pivo je proslulé po celém světě, zejména “pivo plzeňského typu“, ale i další.

Ačkoliv Česká republika patří do Evropské unie, jako měnu stále používá českou korunu. Časové pásmo je středoevropské.

Online mapa České republiky

Video o České republice

Další mapy českých měst

Pod následujícími odkazy najdete také další zajímavé mapy českých měst: mapa Brandýs nad Labem, mapa Brna, mapa Čelákovice, mapa Neratovice, mapa Mělníku, mapa Staré Boleslavi.

Zajímavé regiony České republiky

Pohoří: mapa Krkonoš, mapa Šumavy, mapa Jeseníku

Dále doporučujeme: « Mapa: Velká Británie | Mapa Kypru »