Mapa Chorvatska

Vlajka ChorvatskaHlavní město: Záhřeb | Rozloha: 56 542 km² | Počet obyvatel: 4 290 612 | Jazyk: chorvatština

Chorvatsko se stalo jakýmsi rájem pro turisty ze střední Evropy. Oblast zvaná Dalmácie, sestávající se z tisíců ostrůvků roztříštěných po podbřeží Jaderského moře nabízí krásné koupání v průzračně čisté vodě. Dlouhé pobřeží by samotné k prudkému rozvoji turismu v zemi jistě nestačilo. A tak sem turisty lákají i další krásy.

Poklad na Stříbrném jezeře jistě celosvětově proslavil čarokrásná Plitvická jezera.

Chorvatsko to nejsou jenom přírodní památky, ale i ty historické. Válkou poznamenaný Dubrovnik je něco, co by si návštěvník Chorvatska jistě neměl nechat ujít. Procházka po zdejších hradbách s krásnými výhledy na moře může zabrat celý den. Není divu, že zde sídlilo mnoho významných chorvatských osobností. Město má nepopiratelný genius loci.

Hlavní město Záhřeb samozřejmě není pozadu, také se může pochlubit krásnou architekturou. Dalším významným městem je dalmatský Split, výchozí bod mnohých dovolených. Chorvatsko se zkrátka stalo východním ekvivalentem Francouzské riviéry. A to vše na pozadí živých balkánských rytmů. Záhřeb, Zadar, Split, to jsou města, která je nutné během návštěvy Chorvatska navštívit.

Země dosud nepatří do Evropské unie, o členství však požádalo. Místní měnou je kuna. Chorvatsko náleží do stejného časového pásu jako Česká republika.

Dále doporučujeme: « Mapa: Francie | Mapa: Bosna a Hercegovina »