Mapa: Estonsko

Vlajka EstonskaHlavní město: Tallinn | Rozloha: 45 226 km² | Počet obyvatel: 1 339 681 | Jazyk: estonština

Estonsko je nenápadná země na severu Evropy, bývalá součást Sovětského svazu. Rovinatá země skrývá kouzelné pobřeží poseté bludnými balvany. Oblíbeným rekreačním místem je Čudské jezero, zvané též Peipsi. Krásná příroda je k vidění i na přilehlých ostrovech, ve známost vstoupil zejména ostrov Saaremaa.

Kultura a památky samozřejmě nejsou pozadu. Hlavní město Estonska - Tallinn, s hradbami proloženými kulatými věžemi, je ukázkovou architektonickou perličkou. K tomu kouzelná katedrála Alexandra Něvského s krásnými kopulemi a výhledem na moře.

A nejen Tallin. Universitní město Tartu patří také mezi ty zajímavější. Studentská atmosféra tu dýchá z každé cihly, srdce města je jedna universitní budova vedle druhé. Otužilejší jedinci jistě rádi navštíví i Přístavní Parnu s plážemi, jež omývá Baltské moře. Moře je trochu studené, ale čisté.

Estonsko vstoupilo do Evropské unie, ale prozatím má nadále svoji měnu, tedy Estonskou korunu. Časové pásmo je východoevropské, takže oproti České republice posunuté o hodinu dopředu.

Mapa Estonska online

Dále doporučujeme: « Mapa: Dánsko | Mapa: FYROM »