Mapa: Francie

Vlajka FrancieHlavní město: Paříž | Rozloha: 674 843 km² | Počet obyvatel: 65 447 374 | Jazyk: francouzština

Jeden z největších evropských států. je už od dávných časů zemí vína, umění a módy. Najde se jistě jen málo lidí, kteří by neznali pojem „šampaňské.“ Ovšem jen málokdo ze znalých jej ochutnal. Francie je, co se vín týče, světovou špičkou. Kraj Champagne je proslulý po celém světě. A nejenom víno. Hlavní město, , je známé nejen pro Eiffelovu věž a honosný palác Louvre, ale i pro bezpočet módních butiků. A pak to umění. Muzea, galerie, potulní umělci sedící zadumaně na nábřeží Seiny. Paříž se stala světovým pojmem.

Pro hlavní město však nesmíme opovrhovat jinými místy. Chartres a Remeš s okouzlujícími gotickými katedrálami, zámky na Loiře a Seině. A přírodní bohatství také nezůstává pozadu. Bažinatý kraj Camargue je domovem polodivokých bílých koní, Francouzská riviéra okolo města Saint-Tropez je zase domovem světové smetánky a zbohatlíků. A pak samozřejmě hory. Francouzské Alpy se každý rok v zimě zaplní turisty bažícími po zimních radovánkách.

Kromě toho ale Francii patří také mnoho ostrovů v Karibiku a Pacifiku, stejně jako území v Jižní Americe - Francouzská Guinea.

DOPORUČUJEME: mapa Paříže, mapa Provence

Krom hlavního města Paříže a dalších měst bychom neměli opomenout ani krásný přístav Marseille či kouzelné Bordeaux. Francie patří do Evropské unie a jako měnu tedy používá společnou měnu euro (je součástí tzv. “eurozóny”). Časové pásmo je stejné jako v České republice.

Dále doporučujeme: « Mapa Finska | Mapa Chorvatska »