Mapa: Irsko

Vlajka IrskaHlavní město: Dublin | Rozloha: 70 273 km² | Počet obyvatel: 4 470 700 | Jazyk: angličtina, irština

Jak se kdekoliv na světě pozná, že něco slaví Irové? Docela jednoduše. Všechno je zelené. Zelené jsou čtyřlístky, coby národní symbol, zelení jsou skřítci Leprikóni, co na konci duhy údajně střeží velký hrnec zlata. Zkrátka cokoliv folklórně irského je zelené. A není se čemu divit. Mírně zvlněná krajina Irské republiky je porostlá právě takovou krásně zelenou trávou. Sem tam jsou jako perly do krajiny rozesety jezera.

Kulturní tradice jsou také něco, co by se nemělo opomenout. Irská hudba dokonale vystihuje národního ducha. Svižně hraje po všech možných hospůdkách do rytmu pijákům . A nejen nim, byl by hřích opomenout výbornou irskou . A pak samozřejmě historie. Všudypřítomný odkaz Keltů, moderní Druidové, středověké a tajemné kamenné mohyly. K tomu zvuk Atlantiku, který se tříští o útesy spadající do moře.

Irsko je třetím největším ostrovem . Hlavním městem Irska je Dublin, dalšími velkými městy jsou Cork či Waterford. Irsko patří do , takže jako měnu používá euro. Čas se tu používá greenwichský, tedy o hodinu opožděný vůči České republice.

Mapa Irska online

Mapa Irska vám poskytne rychlý přehled o tom kde se nacházejí nejdůležitější irská města jako Dublin, Cork, Waterford či Galway. Zároveň zde můžete najít jednotlivé silniční tahy a další důležité informace.

Dále doporučujeme: « Mapa: FYROM | Mapa Islandu »