Mapa Itálie

Vlajka ItálieHlavní město: Řím | Rozloha: 301 203 km² | Počet obyvatel: 60 115 625 mil. | Jazyk: italština

bývá často nazývána kolébkou evropské kultury. Na každém rohu tu člověk „zakopne“ o nějakou antickou památku. A nejen antickou samozřejmě. V tomto ohledu je proslulé zvláště hlavní město Řím. Koloseum, Forum Romanum, Palatin, Kapitol či novější fontána di Trevi, Piazza Navona a tak dále. Podle známého rčení sice „všechny cesty vedou do Říma,“ ale zastávky na nich jsou neméně zajímavé. Fascinujících míst a měst je v Itálii požehnaně.

Jen namátkou? Benátky, město gondoliérů postavené na provlhlé laguně, Verona, město shakespearovských milenců, Florencie, město umělců, Pisa s nakloněnou věží, módní Miláno, či impozantní přístav Neapol. A to je samozřejmě jen vrcholek ledovce.

A Itálie proslula nejenom historií. Italské Alpy jsou oblíbeným rekreačním místem, a výstup na sicilskou Etnu se stal příjemným zpestřením pobytu u překrásného moře. Krom toho, návštěva Pompejí, antického města zničeného výbuchem dotyčné sopky, je také vskutku nevšedním zážitkem.

A současná Itálie? Světu dala pizzu a spolu s ní výtečnou kuchyni. Přímořská městečka v prázdninových resortech tepají životem a milánská módní mola se hemží novými modely.

Itálie patří do Evropské unie a používá tedy měnu euro. Časové pásmo je stejné jako v České republice, tedy středoevropské.

Mezi nejznámější turistické destinace Itálie patří např. také oblast Toskánska, oblast ve střední části země. Tamním hlavním městem je uměním proslulá Florencie. Více viz. mapa Toskánska.

Dále doporučujeme: « Mapa Islandu | Mapa: Slovensko »