Mapa Lucemburska

Vlajka LucemburskaHlavní město: Lucemburk | Rozloha: 2586 km² | Počet obyvatel: 491 775 | Jazyk: lucemburština, němčina, francouzština

Miniaturní stát řadící se k zemím Beneluxu. Stejně jako další státy v této oblasti není nijak hornaté, nicméně sem zasahují Ardeny, takže nějaký ten kopec se také najde. Místní lidé jsou jakousi směsí vzniknuvší po soužití Němců a Francouzů. Do toho ještě vliv Belgie a máme tu kulturní mozaiku.

Hlavním a největším městem je Lucemburk, dalšími vcelku velkými městy, na místní poměry, jsou Dudelange a Diekirch. Zmíněné hlavní město má krásné historické centrum se stylovou pevností.

Jedním z nejznámějších obrázků z Lucemburku je pohled na Americký hřbitov ve čtvrti Hamm, kde svůj poslední odpočinek našly oběti Druhé světové války. Leží tu celkem 5 076 vojáků, včetně slavného generála Pattona. Sněhobílé kříže tohoto hřbitova se objevují snad v každém druhém válečném filmu.

Lucembursko patří do Evropské unie a jako měnu tedy používá Euro. Nachází se v středoevropském časovém pásmu, takže oproti naší zemi tu není žádný časový posun.

Online mapa Lucemburska

Dále doporučujeme: « Mapa: Lotyšsko | Mapa Maďarska »