Mapa Maďarska

Vlajka MaďarskaHlavní město: Budapešť | Rozloha: 93 030 km² | Počet obyvatel: 9 960 000 | Jazyk: maďarština

Rovinaté středoevropské Maďarsko proslulo pro výtečný guláš a skvělou čabajku. Maďaři zkrátka vědí, jak se dobře najíst. Ovšem Maďarsko není jenom dobré jídlo, je to spousta dalších neodmyslitelných atributů. Třeba takový Balaton či spíše Blatenské jezero. V létě je jezero v obležení turistů všech možných národností, kteří si užívají „středoevropské moře.“ Ten, kdo si potrpí na luxusnější koupání míří do proslulých maďarských termálních lázní.

Kolem Balatonu je jedna z mála zvlněných oblastí, jinak je zemí rovinatou. Na východě už je to jenom úrodná puzsta, kterou brázdí jezdci stojící na hřbetech cválajících koní.

Hlavním a největším městem je Budapešť, nacházející se na Dunaji. Historické jádro města má svoje jedinečné kouzlo. Pohled na řeku z Budapešťského hradu má zkrátka něco do sebe. Na kraji města se dokonce nachází pozůstatek antického města Aquincum. Dalšími velkými městy jsou Kecskemet, Szeged či Debrecín.

Maďarsko je členem Evropské unie, ale platí se tu Forinty. Časové pásmo je stejně jako u nás středoevropské. Maďarsko sousedí s následujícími zeměmi: Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Ukrajina.

Mapa Maďarska online

Dále doporučujeme: « Mapa Lucemburska | Mapa: Malta »