Mapa: Německo

Vlajka NěmeckaHlavní město: Berlín | Rozloha: 357 022,9 km² | Počet obyvatel: 82 310 000 | Jazyk: němčina
Německo je jedním z ekonomických gigantů západní Evropy. Takříkajíc pomáhá udávat krok nejen evropské, ale i světové ekonomiky. Na severu, u Baltského moře je země vcelku nížinatá, kdežto na jihu na její území zasahují Alpy, které pokračují přes sousední Rakousko až na Slovinsko. Každý turista si tu přijde na své. V zimě se tu lidé oddávají lyžování a v létě se jezdí rekreovat k Baltu. Třeba na ostrov Rujana.

Německo proslulo stejně jako Česká republika, výrobou piva. A to zejména jižní část zvaná Bavorsko, která s Čechy sdílí podobné historické kořeny (včetně příbuznosti názvů “Bavaria” a “Bohemia”). Každoročně se zde pořádá festival piva a dobrého jídla nazvaný Oktoberfest. Bavorsko ale neproslulo jen kvůli pivu. Nachází se zde také pohádkový zámek Neuschwanstein, bělostná stavba zasazená do strmých kopců kopců.

Hlavním městem Německa je Berlín, silně zasažený, podobně jako i další města, 2. světovou válkou. Dodnes se tu některé kostely renovují. Jakýmsi symbolem Berlína se ve dvacátém století stala tzv. “Berlínská zeď” rozdělující západní a východní Německo. Ačkoliv je zeď dávno stržena, hořké vzpomínka na tuto dobu v místních lidech přetrvávají.

Připomínkou oné zdi je dnes hlavně krásná Braniborská brána s kvadrigou na vrcholu. V Berlíně najdete samozřejmě, stejně jako v celém Německu, bezpočet krásných památek. Vyjmenovávat je by zabralo příliš mnoho prostoru a času. A pár těch nejznámějších? Galerie Zwinger v Drážďanech, zámek Sanssouci v Postupimi či katedrála v Kolíně nad Rýnem.

Německo patří do Evropské unie a používá jako měnu euro. Leží ve středoevropském časovém pásu, oproti nám tedy nemá žádný časový posun.

Online mapa Německa

Dále doporučujeme: « Mapa: Monako | Mapa: Nizozemsko »