Mapa Portugalska

Vlajka PortugalskoHlavní město: Lisabon | Rozloha: 92 391 km² | Počet obyvatel: 10 708 692 | Jazyk: portugalština

Na břehu Atlantského oceánu se nachází země, jež sloužila mnohým mořeplavcům jako výchozí bod pro jejích plavby do Nového světa. Portugalsko k tomu konec konců má naprosto ideální polohu. Portugalsku náleží nejenom pevninské území, ale také část atlantských souostroví Azory a Kapverdy.

Jde o zemi vcelku hornatou, takže zatímco v létě těží z turismu plážového, kteří tu lidé provozují zejména v letovisku Algarve, v zimě se zde mnozí oddávají zimním radovánkám a cestování.

Hlavním městem Portugalska je přístavní Lisabon, který proslul hned několika dominantami. Jednou z nich je bílá věž Belém, připomínající věk objevů, další je třeba moderní most Vasco da Gamy, který patří mezi nejdelší evropské mosty.

bylo v průběhu historie ovlivňováno mnohými vlivy. Antickými, keltskými či maurskými. Vznikla tak kulturní mozaika z hradů, chrámů a exotických vlivů, za kterou dnes jezdí turisti z celého světa.

Krom Lisabonu se zde nachází i další významná města, jakými jsou Portalegre, Viana de Castelo či Faro na samém jihu země. Faro patří k nejzajímavějším destinacím oblíbeného turistického regionu Algarve. Na severu je to naopak Porto, které je zároveň druhým největším městem Portugalska.

patří do Evropské unie a používá měnu euro. Místní čas je greenwichský, oproti České republice tedy o hodinu pozadu.


Dále doporučujeme: « Mapa Polska | Mapa Rakouska »