Mapa Rakouska

Vlajka RakouskaHlavní město: Víděň | Rozloha: 83 871 km² | Počet obyvatel: 8 260 000 | Jazyk: němčina

Hornatá země ve středu Evropy dost dlouho určovala chod evropských dějin. V jejím hlavním městě, Vídni, sídlila jedna z nejmocnějších královských dynastií, dynastie Habsburská. Svůj monopol na moc si Rakousko udrželo de facto až do vypuknutí první světové války, po jejímž skončení se výrazně změnilo uspořádání střední Evropy.

Velkou část země pokrývají hory, konkrétně Alpy. Ty po celý rok přitahují davy turistů. Někdo v Alpách trekkuje, jiní zase dávají přednost zimním radovánkám v podobě sjíždění dlouhých sjezdovek. Alpy se staly pro Rakousko jakýmsi synonymem, stejně jako bílá květina zvaná protěž alpská.

Hlavním městem je Vídeň, kouzelné město na Dunaji, které přímo evokuje atmosféru plesů, na nichž je hrán proslulý Straussův valčík. Ve Vídni se nachází bezpočet památek, královské sídlo Hofburg, katedrála svatého Mikuláše, avantgardní Hundertwasserhaus, či kousek za Vídní stojící, zámek Schönbrun. Krom toho ve Vídni sídlí i jedna z nejlepších jezdeckých škol na světě, Španělská jezdecká škola.

Proslulým se stalo i rodiště W.A. Mozarta, Salzburg, či horské letovisko Innsbruck. Rakousko patří k Evropské unii a jako měnu již používá měnu euro. Časové pásmo je stejně jako v České republice středoevropské.


Dále doporučujeme: « Mapa Portugalska | Mapa Rumunska »