Mapa Řecka

Vlajka ŘeckaHlavní město: Athény | Rozloha: 131 990 km² | Počet obyvatel: 11 306 183 | Jazyk: řečtina

Řecko je stát rozkládající se na samém jihu Balkánského poloostrova, jehož břehy omývá Jónské a Egejské moře. Jestliže se o Itálii mluví jako o kolébce evropské kultury, v Řecku je to nejinak. Koneckonců, základ římské vzdělanosti ležel právě v Řecku. Řecko se tak díky svému kulturnímu dědictví stalo pravým „tahákem“ na turisty.

Kdo touží po horách, může se vypravit do národních parků na severu Řecka. Kdo radši moře, zvolí za destinaci některý z četných řeckých ostrovů jako jsou kupříkladu Kos, Samos či Kréta. Nebo také pevninské Chalkidiki. A milovníci antické kultury? Ti mohou zamířit kamkoliv. Kam se člověk hne, tam se nějaká ta antická památka s typickým sloupovím objeví. Snad nejznámějším je Pantheon, nacházející se v hlavním městě, Athénách. Světově proslulými se staly i kláštery Meteora ukrývající se na vrcholku prapodivných skal, izolované od okolního světa. Pravda, dnešní doba a turisté tuto izolovanost poněkud ruší.

Řecko mimo jiné proslulo svojí výbornou kuchyní, ve které se střetávají evropské a asijské vlivy. Mezi turisticky nejoblíbenější místa patří např. také ostrov Zakynthos (anglicky “Zante”), třetí největší mezi Iónskými ostrovy. Více viz. mapa Zakynthosu.

Vzhledem ke členství v je zde používanou měnou euro, časový posun je o hodinu dopředu, používá se zde východoevropský čas.

Mapa Řecka online

Dále doporučujeme: « Mapa: Turecko | Mapa: Velká Británie »