Mapa Rhodos

Vlajka RhodosNejvětší město: Rhodos | Rozloha: 1407 km² | Počet obyvatel: 117 000 | Jazyk: řečtina

Rhodos (angl. Rhodes, řecky Ródos) je ostrov patřící Řecku. Nachází se ovšem Egejském moři poblíž jihozápadního pobřeží Turecka. Jde o největší ze sousostroví Dodekany (Dvanáctiostroví), které zahrnuje 100 ostrovů. Na Rhodosu žije přes 100 000 stálých obyvatel, ve stejnojmenném městě pak asi 54 000.

Online mapa Rhodos

Online mapa Rhodosu vám pomůže lépe se na tomto překrásné středomořském ostrově orientovat.

Tato mapa Rhodosu využívá služby Google Maps společnosti Google.

Rhodos je historicky nejznámější díky Rhódskému kolosu, jednomu ze sedmi divů starověkého světa. Stará část města Rhódos navíc patří mezi Světové dědictví UNESCO. I proto je jednou z velmi populárních destinací turistů z Evropy.

Samotný ostrov Rhodos je poměrně malý: měří 79,7 km na délku a max. 38 km na šířku. Jeho hlavní, největší stejnojmenné město je situováno do nejsevernějšího cípu ostrova. K pobřeží Řecka je to 363 km, k Turecku pouhých 18 km.

Na Rhodosu fungují tři letiště (pouze jedno je veřejné), cca 450 vozů , pět přístavů. Jinak se místní dopravují převážně a na /. Zájemci o kulturní památky zde pochopitelně najdou mnoho historických unikátů.

Stejně tak si ale přijdou na své milovníci dobrého jídla, pití a prosté přímořské pohody. Dovolená na Rhodosu je pro mnoho Evropanů jako balzám na duši i tělo.

Dále doporučujeme: « Mapa Sardínie | Mapa Bruselu »