Mapa Rumunska

Vlajka RumunskaHlavní město: Bukurešť | Rozloha: 238 391 km² | Počet obyvatel: 22 246 862 | Jazyk: rumunština

Rumunsko je stát nacházející se na jihovýchodě Evropy, na pobřeží Černého moře. Vcelku velká část země je hornatá a láká tak turisty z nejrůznějších míst k výletům po horách. Významná je i nížina, která obklopuje deltu Dunaje, o kterou se s Rumunskem dělí Ukrajina. V deltě se nachází jedinečné přírodní společenství, takže byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Na území Rumunska se nachází hned několik zajímavých oblastí. Například Transylvánie (Sedmihradsko) proslula pro příběh o hraběti Drákulovi, který měl údajně sídlit na hradě jménem Bran. Opomenout nelze ani oblast zvanou Banát, kde se dnes nachází několik vesniček s českým obyvatelstvem.

Hlavním městem Rumunska je Bukurešť, který je znám hlavně pro impozantní budovu parlamentu, druhou největší administrativní budovu na světě.

Dalšími významnými městy jsou Temešvár, Konstanca či Brašov. Rumunsko přistoupilo do Evropské unie, ale jako měnu stále ještě používá Leu. Časové pásmo je v Rumunsku východoevropské, tedy je tu o hodinu víc než u nás.

Mapa Rumunska skrze Google Maps:

Dále doporučujeme: « Mapa Rakouska | Mapa Ruska »