Mapa Ruska

Vlajka RuskoHlavní město: Moskva | Rozloha: 17 075 400 km² | Počet obyvatel: 141 888 900 | Jazyk: ruština

Rusko je největším státem na světě, který zabírá nejenom část Evropy, ale i podstatnou část . Evropské Rusko je od toho asijského odděleno pohořím Ural. Evropská část země je vcelku nížinatá, zasahuje prakticky až za polární kruh. Rusko je zemí s fantastickým přírodním bohatstvím, které se bohužel z větší části skrývá na nedostupné Sibiři.

Rusko proslulo hned několika fenomény, jedním z nich jsou dvě nejdelší vlakové magistrály na světě, Bajkalsko-Amurská a delší Transsibiřská. Týdenní cesta vlakem přes celé Rusko se stala oblíbenou atrakcí pro turisty.

Hlavní město země, Moskva, nacházející se v evropské části Ruska, proslula památkami historickými, jako jsou Kreml, či katedrála Vasilije Blaženého s buclatými věžičkami, nacházející se na Rudém náměstí.

Neméně známe je i historické hlavní město Ruska, Petrohrad, v sovětské éře zvaný Leningrad. V Petrohradě se nachází proslulá obrazová galerie Ermitáž, známá pro obraz Ivana Hrozného, který prý budil takovou hrůzu, že jej jeden pomatený návštěvník rozpáral nožem. Město je jakýmsi ruským historickým klenotem, i metro zde vypadá jako výstavní síň. Samozřejmě nesmíme opomenout ani Zimní palác, sídlo carů.

Krom Petrohradu a Moskvy je zde bezpočet dalších velkých a významných měst, jako je Volgograd, Rostov, Murmansk či asijské Irkutsk, Vladivostok nebo Omsk.

Rusko nepatří do Evropské unie a má tedy vlastní měnu, rubl. Časový posun je minimálně dvě hodiny dopředu oproti České republice. S posunem na východ samozřejmě přibývá.

Dále doporučujeme: « Mapa Rumunska | Mapa: San Marino »