Mapa Sardínie

Vlajka SardínieNejvětší město: Cagliari | Rozloha: 24 090 km² | Počet obyvatel: 1675 411 | Jazyk: italština, sardinština

Sardínie je druhý největší ostrov Středozemního moře, před Kyprem a po Sicílii. Patří Itálii. Leží jižně od Korsiky, která patří Francii. Ostrov je převážně kopcovitý až hornatý, s kamenitým vysokým pobřežím a silným mistrálem (větrem) vanoucím ze severozápadu.

Online mapa Sardínie

Online mapa Sardínie vám pomůže lépe se na tomto překrásné středomořském ostrově orientovat.

Tato mapa Sardínie využívá služby Google Maps společnosti Google.

Sardínie se může pochlubit typickým středomořským klimatem. Historie osídlení ostrova sahá mnoho tisíciletí nazpět. Kolem roku 1000 př. n. l. začali Sardínii navštěvovat Féničané, kteří zde vystavěli svá města. Proti nim ale stáli původní obyvatelé ostrova, Sardíňané. Později se vládcem Sardínie stali Římané.

V moderní historii ostrovu dlouhá staletí vládlo Španělsko, pokoušela se o něj také Francie a pochopitelně Maurové z Alžírska a Tunisu. Dnes Sardínie patří mezi nejvyspělejší oblasti a jde o autonomní italské území, oblíbené mezi turisty z celého světa.

Ostrov je známý díky produkci sýrů a mléka, zejména díky chovu koz a ovcí. Na ostrově se nacházejí tři mezinárodní letiště, která Sardínii spojují především s bohatými státy jako je Británie, Německo, , plus Skandinávie.

Na ostrově funguje rozsáhlý systém veřejné dopravy - i . V posledních letech se Sardínie začíná soustředit na , zejména . Experimentuje se zde také se (Sardínie má kolem 135 slunečných dnů v roce) a .

Můžete zde narazit na řadu přistěhovalců především ze států jako Rumunsko, Maroko, Senegal, Ukrajina, Německo či Polsko. Největšími městy jsou Cagliari, Sassari, Olbia, Alghero, Nuoro či Oristano. Mluví se zde italsky, ale také sardinsky.

Více než 600 000 hektarů Sardínie je chráněno, přes 25 % celkového území ostrova. Najdeme zde také tři národní parky: Asinara, Arcipelago di La Maddalena a Gennargentu.

Dále doporučujeme: « Mapa Sicílie | Mapa Rhodos »