Mapa Sicílie

Vlajka SicílieNejvětší město: Palermo | Rozloha: 25 711 km² | Počet obyvatel: 5 043 480 | Jazyk: italština

Sicílie je největší ostrov Středozemního moře patřící Itálii. V průběhu uplynulého století se stal pojmem zejména díky skutečnosti, že ze Sicílie pochází neblaze proslulý mafiánský syndikát Cosa Nostra. Dnes je však starobylá Sicílie oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Online mapa Sicílie

Online mapa Sicílie vám pomůže lépe se na tomto překrásné středomořském ostrově orientovat.

Tato mapa Sicílie využívá služby Google Maps společnosti Google.

Na Sicílii se nachází nejvyšší vulkán v Evropě - Etna (3320 m n.m.), která je zároveň jednou z nejaktivnějších sopek na světě. Sicílie se nachází na samotném konci Apeninského poloostrova, od kterého ji odděluje Messinská úžina. Od pobřeží severní Afriky je Sicílie vzdálena několik stovek km.

Historie osídlení ostrova sahá tisíce let nazpět. V minulosti Sicílii obývali Féničané, Řekové, pochopitelně Římané, později germánské kmeny. V letech 965 až 1072 vládli ostrovu Arabové, poté Normané.

Hlavním městem je Palermo s přibližně 654 121 obyvateli. Druhou hlavní metropolitní oblastí na mapě Sicílie je Catania. Mezi další známá města patří přístav Messina, Syrakusy, Marsala, Gela, Ragusa, Trapani a další.

Obyvatelé Sicílie mají dnes původ ve Francii, Španělsku, Skandinávii, Byzancii, Řecku a dalších historických i současných státech. Moderní přistěhovalci pocházejí také z Rumunska, Maroka, Tunisu, Albánie a východní Evropy.

Dále doporučujeme: « Mapa Korsiky | Mapa Sardínie »