Mapa: Slovensko

Vlajka SlovenskoHlavní město: Bratislava | Rozloha: 49 035 km² | Počet obyvatel: 5 396 168 | Jazyk: slovenština

Slovensko je středoevropským státem, jehož území z velké části pokrývá horské pásmo Karpat. Až do roku 1993 bylo Slovensko součástí Československé republiky a pro valnou většinu světa to tak doposud zůstalo. Oblíbenou částí Slovenska je východ, na němž se nachází pásmo Vysokých Tater. Krásné horské scenérie s třpytivými plesy jsou častým cílem mnoha turistů.

Slovensko proslulo pro bezpočet historických památek, zejména kouzelných hradů z zámků. Namátkou můžeme jmenovat třeba Zbojnici nebo Spišský hrad. Kromě historického bohatství se na Slovensku nachází i jedinečné přírodní oblasti, krasová oblast nazvaná Slovenský ráj skrývá nejednu jeskyni, horské prameny daly vzniknout zase lázeňským městům, jako je Bardějov nebo Liptovký Mikuláš.

Hlavním městem Slovenska je Bratislava, snad nejnestrategičtěji umístěné hlavní město v Evropě. Dominantou je Bratislavský hrad tyčící se nad Dunajem. Osobitou tvář města dotváří četná jezírka, nacházející se na jeho území.

Slovensko patří do Evropské unie, od 1.1.2009 se zde platí měnou Euro. Časové pásmo je stejně jako v České republice, středoevropské.

Online mapa Slovenska

Dále doporučujeme: « Mapa Itálie | Mapa: Turecko »