Mapa Vatikánu

Vlajka VatikánuHlavní město: Vatikán | Rozloha: 0,44 km² | Počet obyvatel: 921 | Jazyk: latina

Vatikán je nejmenším státem na světě, ukrytý v samém srdci italského Říma. Nicméně malé rozměry nic neznamenají. Vatikán má dokonce svou vlastní poštu, která údajně patří mezi nejspolehlivější na světě. Jedná se o církevní stát, tudíž je jeho hlavou hlava římsko-katolické církve, papež. Je to jediná země, kde je úředním jazykem latina.

Celé území ministátu tvoří de facto pouze náměstí a Svatopetrská katedrála, jedna z nejimpozantnějších katedrál na světě, na jejíž stavbě se podílel nejeden významný umělec minulosti. Jedná se o největší křesťanský svatostánek na světě, schopný pojmout až 60 000 lidí.

Ačkoliv má Vatikán administrativu hodnou jakéhokoliv velkého suverénního státu, nemá svoji vlastní armádu. Vstup na náměstí ochraňuje švýcarská garda. Ačkoliv je to podivuhodné, existuje i vatikánské občanství. Lidé, kterým přináleží však často mají i nějaké další „normální“ občanství.

Jak je to s členstvím Vatikánu v Evropské unii? To je těžko souditelné. Hranice zde nejsou, platí se zde Eurem a je to jen „část Říma.“ Stejně jako v celé Itálii tu samozřejmě není žádny časový posun oproti České republice.


Tato mapa Vatikánu využívá služby Google Maps společnosti Google.

Dále doporučujeme: « Mapa Ukrajiny | Mapa Korsiky »